KADEMELENDİRME

Şirketler daha adil bir ücretlendirme mekanizması kurgulayabilmek için her bir pozisyonun şirket bünyesindeki tüm pozisyonlar arasında bulunan yerini bilmek isterler. Verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı pozisyonların adil ücretlerle çalıştırılmasına, bu ise yapılan işlerin doğru değerlenmesine bağlıdır. Expremus uyguladığı metodoloji ile, objektif ve ölçülebilir bir iş değerleme ve kademelendirme sistemi kurgulanmasını sağlamaktadır.

Organizasyon boyutu ve pozisyonun organizasyon üzerindeki etkisi, insan yönetimi sorumluluğu, üstesinden gelinmesi beklenen problemlerin niteliği ve yaratıcılık gereksinimi, yapılan işe ilişkin riskler ve çalışma koşulları değerlendirilerek her bir pozisyon için iş değerleri ve kademe yapısı oluşturulur.

NEDEN KADEMELENDİRME

Daha Adil Ücret Yönetimi
Doğru Kariyer Yolları
Doğru Kişi Doğru Pozisyon
Verimli İnsan Kaynağı Yönetimi

neden expremus ?

Sektörel Deneyim

Bu süreçte deneyim önemlidir, kademelendirme çalışmasını bir çok özel, kamu sendikalı ve sendikasız bir çok şirkette gerçekleştirdik. 

%100 Mutabakat

Kademlendirme çalışmalarının en kritik konusu mutabakattır.Tüm yöneticilerle mutabakat yapmadan projeyi sonlandırmıyoruz. 

Uygulama Planı

Oluşturulan ve mutabık kalınan kademe yapısına nasıl geçilmesi gerektiği ile ilgili yol haritası önerilerimizi paylaşıyoruz.